Malowanie proszkowe elementów aluminiowych

Aluminium uchodzi za materiał wszechstronny, lekki i odporny, co przekłada się na jego szerokie zastosowanie w wielu branżach przemysłu. Należy jednak pamiętać, że w niektórych warunkach elementy z niego wykonane w dalszym ciągu mogą ulegać korozji, dlatego istotne jest ich zabezpieczenie przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

Alucolor Kraków już od 1991 roku oferuje klientom indywidualnym i biznesowym usługę malowania elementów stalowych i metalowych, która zapewnia im optymalną ochronę i estetykę. Wykorzystujemy wyłącznie najwyższej klasy lakiery oraz narzędzia, a także dysponujemy doświadczonym zespołem specjalistów, aby zagwarantować wszystkim klientom niezawodność naszych usług. Zapraszamy gorąco do bliższego zapoznania się z poniższą ofertą.

Przebieg malowania proszkowego aluminium

Dla zapewnienia trwałości elementom różnego typu konstrukcji istotne jest prawidłowe przeprowadzenie procedury malowania aluminium metodą proszkową. Z tego też powodu, jeszcze przed samym nałożeniem lakieru dostosowujemy powierzchnię w celu zapewnienia farbie optymalnej przyczepności. Nasi specjaliści usuwają wszystkie zanieczyszczenia oraz wygładzają nierówności opracowywanego elementu. Etap matowienia poprzedzamy myciem z użyciem rozpuszczalników lub emulsji, dostosowanych do danej powierzchni. Za pomocą obróbki mechanicznej zwiększamy także chropowatość malowanego elementu. Oferujemy również klientom z Krakowa proszkowe malowanie aluminium z użyciem obróbki chemicznej, przeznaczonej do pracy z elementami o niestandardowej geometrii.

Zalety malowania aluminium metodą proszkową

Istnieje wiele powodów, dla których malowanie proszkowe aluminium cieszy się rosnącą popularnością. Farby tego typu odznaczają się bowiem nietoksycznym składem, co czyni je bezpiecznymi zarówno dla ludzi, jak i środowiska naturalnego. Lakiery proszkowe są przy tym rozwiązaniem niezwykle wydajnym – nadmiar proszku można bowiem przenieść do komory lakierniczej, co pozwala na jego ponowne wykorzystanie przy następnym malowaniu. Farby nanosi się pojedynczymi warstwami, zaś pokryte nimi elementy stają się odporniejsze na korozję, uszkodzenia mechaniczne oraz szkodliwe czynniki zewnętrzne.

Estetyka,zapewniona przez nasze farby proszkowe

W Alucolor Kraków rozumiemy, że wiele elementów aluminiowych wymaga nie tylko optymalnej ochrony, ale również estetyki. Bramy garażowe czy profile okienne mają bowiem duży wpływ na ogólną prezencję budynków. Zapewniamy klientom z Krakowa i okolic malowanie aluminium z użyciem zróżnicowanych farb proszkowych. Znajdą u nas szeroki wybór kolorów z palety RAL-K7, a także rozwiązania niestandardowe, obejmujące chociażby lakiery fluorescencyjne, młotkowe lub bezbarwne.

Najwyższa jakość usług w Krakowie!

Naszą ofertę profesjonalnego malowania proszkowego aluminium kierujemy zarówno do klientów biznesowych, jak i indywidualnych. Zapewniamy możliwie najszybszą realizację zleconych prac, z możliwością zamówienia procedur ekspresowych. W przypadku jakichkolwiek pytań, zachęcamy do kontaktu z naszym zespołem. Pomożemy zarówno w doborze najodpowiedniejszych rozwiązań, jak i indywidualnej wycenie usług. Zachęcamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą.

Kontakt

+48 501 769 727

+48 12 653 27 71

+48 601 07 43 72

+48 601 41 99 23

alucolor@alucolor.krakow.pl